Peis
  • JAUNUMI
  • Par PEIS
  • PEIS kamīni
  • PEIS krāsnis
  • PEIS plītis
  • PEIS restaurē

PEIS, SIA

Mūrējam visādus ar malku kurināmus objektus. Ja nepieciešams pārmūrēsim veco. Ja vēlēsieties - arī restaurēsim. Un konsultēsim par visu, kas ar to saistīts.

Mēs palīdzēsim!

PEIS - Kamīni

20/6/2013

 

PEIS - Plītis

17/6/2013

 
PEIS plītis ir unikālas. Izvērtēsim visas Jūsu vēlmes, prasības, vajadzības un iespējas. 

Ugunskura kurināšana

12/6/2013

 
Viena no skaistākajām tradīcijām. Vakars pie ugunskura – tos mēs atceramies, atceramies tā burvību, sprakšķošo malku tajā un sprēgājošo liesmu. Senos laikos ugunskurs arī kalpoja kā aizsargāšanās līdzeklis. Ugunskurus iedala cermoniālajos un virtuves jeb pavarda ugunskuros. Skautiem patīk zināma kārtība, tādēļ izveidojušās ugunskura tradīcijas. Ugunskuru var sakraut dažādos veidos, piemēroti ikreizējām vajadzībām un lietojot atbilstoša lieluma malku. Tas atbilst B. – P. teicienam: “Katrs muļķis var sakraut lielu ugunskuru. Skauti sakrauj tikai tik lielu, cik viņiem nepieciešams.”

Ugunskura sakraušanai mēs varam izmantot visdažādākos materiālus kurus mēs varam atrast dabā. Parasti ieteicams ir, ka ugunskuru skauti sakrauj un iededzina no dabas veltēm kuras pati māte daba mums ir atstājusi mežā, uz lauka u.c. Tamdēļ, lai ugunskuru mēs varētu sagatavot iekuršanai ir jāvēro kas notiek mums visapkārt un ko mēs varam izmantot ugunskura kuršanai. Te noderēs gan pērnā gada zāle, gan sausi zari, gan bērza tāss, gan dažāda citāda veida dabā sastopamu materiālu.

Lai iekurtu vienkāršu ugunskuru mums ir nepieciešams: sēŗkociņi, iekurs, smalkais kurināmais materiāls un rupjais kurināmais materiāls.

Veidojot ugunskuru vispirms, kurtuves vietā tiek sakārtots iekurs (iekuram var kalpot ļoti dažādi materiāli – egļu apakšējie nokaltušie zari, sausa zāle, bērza tāss, sausi, ļoti sīki zariņi utt.), pēc tam uz iekura tiek likts smalkais kurināmais materiāls, kurš ir jau krietni vien rupjāks par iekuru un ļoti labi deg. Kad tas ir paveikts un ugunskurs jau kuras, tad pakāpeniski uz tā tiek likts rupjāks kurināmais materiāls, tādējādi veidojot ugunskurā ogles un arī lielāku liesmu.

Protams, ir ļoti svarīgi atcerēties to, ka, lai ugunskurs nekad neizdzistu, vienmēr ir jādomā par ugunskura kurināmo materiālu. Tamdēļ malka ugunskuram sagādājama laicīgi un jāsaglabā sausa. Zemē gulējuši koki būs satrunējuši un nederēs ugunskuram. Arī dzīvi koki ar zaļi lapotiem vai skuju zariem nederēs – ja nu vienīgi, lai ar melnu dūmu signāliem sazinātos kā to dara indiāņi. Lieti noder nokaltuši, apkārtējo nomākti vai vētrās nolauzti koki. Nozāģējot vai nocērtot tādus mirušus kokus dabai būsim tikai palīdzējuši. Laicīgi jāgādā par malkas sagarumošanu un saskaldīšanu vajadzīgajos izmēros. Tas ir labs paņēmiens kā lietderīgi sasildīties vēsos vakaros. Jādarbojas tā, lai paliktu pēc iespējas mazāk pēdu – tas attiecas arī uz skaidām. Tās salasāmas, jo noder iekuriem. Arī sērkociņi ir speciāli ūdensdroši jāiepako. Te noder fotofilmiņu plastmasas trauciņi, kuros var ielikt sērkociņus un kastīšu zēveles. Sēkociņi būs sausi arī tad, ja iznāks neparedzēta pelde un ugunskurs būs visvairāk nepieciešams.

Noderīgi: ugunsdrošības noteikumi http://likumi.lv/doc.php?id=84587&from=off

Gatavojoties Jāņiem - netradicionāli ugunskuri

11/6/2013

 
Atkāpe no tradicionāla uguskura.

kas ir PEIS?!

10/6/2013

 
Atrašanās vieta nenosakāma - esam TUR - kur esam JUMS vajadzīgi. Mūrējam visādus ar malku kurināmus objektus. Ja nepieciešams pārmūrēsim arī veco. Ja vēlēsieties - arī restaurēsim. Katrs projekts, ko paveicam ir īpašs un individuāli izstrādāts tieši Jūsu vēlmēm un vajadzībām. Idejām un risinājumiem nav robežas. 

Un konsultējam visos ar malkas apkuri saistītos jautājumos.

Forward>>
    PEIS

    PEIS

    Make your place better whit PEIS

    Arhīvs

    December 2016
    September 2016
    August 2016
    June 2016
    March 2016
    January 2016
    December 2014
    April 2014
    November 2013
    July 2013
    June 2013

Powered by Create your own unique website with customizable templates.